O nás & kontakty

Zvonařka 407/16
617 00 Brno
Česká republika

+420 777 75 72 74
info@olivareal.cz


Prodej nemovitostí

Pronájmy nemovitostí

Pozemky


Snadné bydlení

Představujeme nízkoenergetické a pasivní domy určené pro celoroční bydlení, rekreaci, jako ateliér, kancelář a pro jiné komerční účely, ...

... pokračovat na článek

Rady při výměně

Při výměně bytu musí všichni vlastnící bytu souhlasit s výměnou. Volbou nejvhodnější varianty výměny, je kombinací přímé a nepřímé výměny, ...

... pokračovat na článek

Aktuality

Institucionální smlouvy při pronájmu prostor v administrativním či obchodním centru mají svá specifika
Pokud si hodláte pronajmout v soukromém činžáku dvě tři kanceláře nebo prostor pro malý obchůdek či provozovnu, bude uzavření standardní nájemní smlouvy otázkou několika dnů. ...
>> celý článek

Čeho si všímat při koupi bytu ve starém domě
Starých činžovních domů, které nabízejí byty v osobním vlastnictví, není málo. Ne všechny prošly rekonstrukcí, a tak vybrat si byt v takovém domě znamená počítat ...
>> celý článek

Únor potvrdil sestupný trend úrokových sazeb
Během února pokračoval relativně strmý pokles nabídkových úrokových sazeb, který jsme zaznamenali už zkraje roku. Česká národní banka začátkem února snížila dvoutýdenní reposazbu už na ...
>> celý článekZpůsoby oddlužení


 

Povolení oddlužení lze řešit dvěma způsoby. Plněním splátkového kalendáře nebo zpeněžením majetkové podstaty. Rozhodnutí o způsobu oddlužení je ponecháno v kompetenci nezajištěných věřitelů.

 

Oddlužení (osobní bankrot) zajistí ochranu soudu, která:
i. zastaví exekuce a zabrání exekutorům, vymahačům a všem ostatním věřitelům, aby vztáhli ruce na Váš majetek.
ii. zastaví jakýkoliv další nárůst dluhu o úroky, penále a smluvní pokuty z prodlení.
iii. garantuje zachování Vašeho platu ve výši, v jakém uspokojí Vaše životní náklady

 

Jak probíhá oddlužení

 

1) Telefonická analýza reálnosti oddlužení klienta
Prvním a nejdůležitějším krokem pro Vaše úspěšné oddlužení je kontaktovat naši společnost a to buď telefonicky, e-mailem, nebo vyplněním kontaktního formuláře oddlužení. Jakmile na sebe kontakt zanecháte, některý z našich konzultantů Vás bude kontaktovat v průběhu 12 hodin a po telefonu provede kompletní analýzu celé Vaší finanční situace. Při této analýze Vám již konzultant definitivně sdělí, zdali jste vhodným adeptem na oddlužení fyzické osoby a tím jsme schopni Vám garantovat 100% úspěšnost schválení Vašeho případného návrhu. V případě, že vhodným adeptem na oddlužení nejste, budou Vám navržena řešení, co udělat pro to, abyste se vhodným adeptem na oddlužení stal/a.

 

2) Předání podkladů
Jakmile Vám bude provedena telefonická analýza reálnosti oddlužení a Vy budete vhodným adeptem na oddlužení fyzické osoby, konzultant, který s Vámi bude hovořit Vám odešle seznam podkladů, které je potřeba připravit, pro Vaše úspěšné oddlužení.

Mezi tyto podklady patří:

 • Doložení aktuálního příjmu
 • Doložení příjmů za poslední 3 roky – čímž jsou výplatní pásky nebo mzdové listy nebo evidenční důchodové listy
 • Listinné doklady všech nevykonatelných dluhů s aktuálními dlužnými částkami a daty, kdy byl naposledy daný dluh splácen
 • Listinné doklady všech vykonatelných dluhů – tedy veškeré podklady, které jste obdrželi od soudu týkající se exekucí
 • Výpis z rejstříku trestů – ne starší než 3 měsíce
 • Rodné listy dětí – v případě, že máte vyživované děti
 • Soudní rozhodnutí o výši výživného – v případě, že platíte na své děti alimenty
 • Soupis movitého a nemovitého majetku

Ve chvíli, kdy budete mít veškeré výše zmíněné podklady pro Vaše úspěšné oddlužení připraveny, sjednáme osobní schůzku nebo odeslání podkladů poštou.

 

3) Vypracování návrhu na oddlužení
Jakmile přebereme či obdržíme veškeré podklady pro oddlužení, garantujeme vypracování Vašeho návrhu do 7 pracovních dní (v urgentních případech jsme schopni zpracovat už do 24 hodin). Vypracovaný návrh na oddlužení čítá zhruba 60-100 stran dle množství Vašich dluhů.

 

4) Odeslání návrhu na oddlužení
Vypracovaný návrh na oddlužení stačí již pouze podepsat a nechat svůj podpis úředně ověřit a doručit osobně nebo poštou na příslušný Krajský soud.

 

5) Umístění do insolvenčního rejstříku a vyčkání na rozhodnutí o oddlužení
Ve chvíli, kdy doručíte návrh na oddlužení (v případě osobního doručení do 2 hodin, v případě odeslání poštou do druhého dne) má Krajský soud zveřejňovací povinnost v délce 2 hodin, což znamená, že do 2 hodin od přijetí Vašeho návrhu na oddlužení Vás musí umístit do insolvenčního rejstříku. Jakmile v něm naleznete své jméno, jste již pod ochranou insolvenčního zákona a tím jsou s okamžitou platností zastaveny veškeré exekuce, veškeré nárůsty úroků a veškerá vymahání dluhů. Velice často se i po Vašem umístění v insolvenčním rejstříků stává, že Vás kontaktují Vaši věřitelé a vyhrožují Vám, že jim musíte okamžitě celý dluh zaplatit najednou, tzv. sesplatnění pohledávky. Na tento akt ale nemá věřitel žádné právo a Vy nemusíte tyto výhružky vnímat až do rozhodnutí soudu.

 

6) Rozhodnutí o povolení oddlužení
Soudy mají oficiálně na rozhodnutí o povolení oddlužení 30 dní. Bohužel jsou ale tak zahlceny žádostmi, že se občas toto období může značně prodloužit. Někdy i na několik měsíců. Pro dlužníka je toto období ale celé pod ochranou insolvenčního zákona a tudíž bezproblémové. Jakmile soud o povolení oddlužení rozhodne, přidělí Vám tz. insolvenčního správce. S ním se poté spojíte a projednáte svůj případ a formu úhrady splátky v oddlužení. Insolvenční správce tedy nemusí vůbec komunikovat s Vaším zaměstnavatelem a tak se o Vašem oddlužení nemusí nikdo dovědět. Jedinou Vaší povinností je poté nastavit trvalý platební příkaz ze svého bankovního účtu a každý měsíc odeslat splátku v oddlužení na účet insolvenčního správce.

 

 

 

Oliva finanční služby - Vyřešíme Vaše dluhy

 

 • Přerostly Vám dluhy přes hlavu?
 • Dostali jste se do špatné finanční situace?
 • Přišli jste o zaměstnání?
 • Nemůžete svoje závazky nadále platit?
 • Bojíte se exekuce nebo již exekuci máte?
 • Zjistili jste, že další půjčka nic nevyřeší, ale jen oddálí další problém?

 

Tak nezoufejte a obraťte se na nás. Pomůžeme Vám vymanit se z kolotoče nesplácených půjček a úroků na nich navazujících, z exekucí a dalších obtížně řešitelných situací.

Pokud vlastníte družstevní byt nebo byt v osobním vlastnictví, nabízíme řešení pomocí výměny vašeho bytu za jiný (např. obecní) a úhradě vašich dluhů.
Ozvěte se nám a společně problém vyřešíme. Naše služby provádíme zdarma.
Tel. 777 75 72 74 nebo info@olivareal.cz.

 
MarkMedia - Výroba www stránek a vývoj webových aplikací na klíč. Správa internetových kampaní, optimalizace webů.